Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravím sportovní přátelé.

Jmenuji se Jiří Dvořák a je mi 30let.

K chovu poštovních holubů jsem měl velmi blízko, neboť můj otec, byl také chovatelem poštovních holubů. Už za mého ranného věku, jsem otci pomáhal. Má práce byla především čištění, ale postupem času jsem začínal zastávat "pozice" plná starost o závodníky a to tím tuplem, když mi otec celý chov přenechal.

V roce 2002 jsem dosáhl svých největších úspěchů. I přes mou obrovskou radost nad výsledky jsem musel s holubařením přestat. Ovšem k holubům přetrval pořád stejný, velmi kladný vztah. Ten přerostl do takové míry, že jsem se chodil dívat ke svým kamarádům, holubářským nadšencům na dolety holubů ze závodů.

I přes mou absenci v závodech a chovech holubů jsem zůstal těmto malým, ale přesto krásným a chytrým tvorům věrný. "Jejich chytrost a kondice" byla udržována a podporována také tím, že všechny mé vzdálenější cesty absolvovali jako závozníci :-) a polséze, jako závodnici! :-)) "musím podotknout - úspěšně"!
Trvalo to celých 5 let, a rok 2007 byl tím pravým se vrátit a začít závodit s holoubaty. Skromě řečeno - napsáno, myslím si, že má sezóna s "juniory 07" dopadla na výbornou :-) ! Holouběcí výsledky 07 jsou umístěny pro přehled v menu "MOJE VÝSLEDKY OS-RB".

Letošní sezóna 2008 se ponese v duchu (???), jak si stojím celkově a to nejen ve vlastní oblasti! Mé aktivity k tomu přímo směřují: JUNIOR CUP, zde jsem se přihlásil, abych porovnal svoje holoubata stěma nejlepšíma. Seznam přihlášených: řada výborných chovatelů - konkurence veliká.
Přejí zúčastněným hodně zdaru a štastnou ruku při výběru.

Dalším krokem je účast mých 5 kusů v TESTOVACÍ STANICE ZLATÉ HOLOUBĚ - CZECH RACE. Krátce řečeno, konkurence obrovská a co to znamená pro mě? O 100 x větší a tvrdší škola pro moje holuby, ale naopak při úspěchu o 100 krát větší radost!


Všem přihlášeným přeji především, holubí počasí, zdraví a mnoho krásných úspěchů v těchto soutěžích a v sezóně 2008 vůbec.

LETU ZDAR . DVOŘÁK JIŘÍ
------------------------------------------------------------------------------------------------------